צור קשר
דף הבית >> איך מתחילים >> שמירה יומיומית על השיניים
שמירה יומיומית על השיניים

 

אין צורך להכביר מילים על חשיבות השמירה על השיניים שלנו. אחרי הכול, טיפולי שיניים אינם נעימים אף פעם, כשגם תג המחיר שלהם חייב להילקח בחשבון. לא צריך להיות רופא שיניים מוסמך, בהמשך לכך, כדי לדעת ששמירה יומיומית על השיניים היא הצעד המרכזי בדרך למניעת נזקים בהן. איך בדיוק עושים את זה?

חשיבותו של צחצוח יסודי

הפעולה הבסיסית שיש לבצע בדרך לשמור על השיניים היא, כמובן, לצחצח אותן. הצחצוח צריך להתבצע פעמיים ביום לפחות (אם כי, רצוי שלא להפריז מדי בצחצוח), כאשר מבחינת העיתוי יש לעשות זאת לאחר כל ארוחה.

הצחצוח צריך לכלול בתוכו מברשת שיניים תקינה - אורך החיים הממוצע של מברשת לא עולה על שלושה או ארבעה חודשים - ומשחת שיניים איכותית. הצחצוח צריך להתבצע תוך מתן תשומת לב ראויה לכל שן ושן, בתנועות עדינות ככל האפשר.

חוט דנטלי, מי שטיפה ומה שביניהם

יחד עם זאת, יש לזכור כי מלאכת השמירה על השיניים לא מסתכמת בצחצוח, תדיר ויסודי ככל שיהיה. ישנם מקומות שאפילו מברשת השיניים החדישה ביותר לא תוכל להגיע אליהם, מה שמצריך שימוש באביזרים אחרים - חוט דנטלי נכנס לתמונה בנקודה הזו בדיוק. ניתן בהחלט לשקול גם שימוש תדיר במי שטיפה, גם אם אין תמימות דעים, בקרב רופאי שיניים, על היעילות שלהם לאורך זמן.

אורח חיים בריא

שמירה על בריאות השיניים שלנו נמשכת עם הקפדה על אורח חיים בריא ככל האפשר. זה מתחיל עם המזון שאנו צורכים, שעה שברור שמזונות עתירים בסוכר, דוגמת שוקולדים, פוגעים בשיניים - וכך גם משקאות מוגזים או ממותקים. על אותו עיקרון, מומלץ מאוד להימנע מעישון, כאשר ידוע כי בין הפגיעות שלו בגוף, תופסת בריאות השיניים מקום של כבוד מפוקפק.

צורך הכרחי - ביקורות תקופתיות

גם אם מנסים לשמור על בריאות השן, אין זה מובן כלל וכלל שהמשימה תצליח לה. יש לבצע בדיקות תקופתיות אצל רופא מומחה באופן תדיר, וכן להקפיד על טיפולי שיננית לפחות פעמיים בשנה. לכן, אגב, מומלץ לבחור ברופא שיניים הממוקם בקרבת מקום, מה שיקל על ההתמדה בביקורים אצלו: עבור תושבי נתניה, אם לוקחים דוגמא נפוצה, חשוב לבחור רופא שיניים בנתניה עצמה - סביר שיהיו עבורם מספיק אפשרויות.

על כל פנים, יש להישמע להוראות הרופא ולהתמיד בתוכנית הטיפולים שהוא מעמיד עבור מטופליו, אם אכן נדרשת כזו. בעיות בשיניים לא נעלמות להן יש מאין, ורק נוטות להחמיר בקצב גבוה הרבה יותר ממה שאתם בוודאי מקווים.

יצירת קשר
שם מלא
נייד
דואל     
שתלים ושיקום הפה
עוברים השתלת שיניים - כל המידע למעקב אחרי השתלים
ניתוחי השתלת שיניים מבוצעים לאחר חשיפת האיזור, יצירת מתלה או חירור החניכיים בגודל השתל המוחדר. אחוזי ההצלחה גבוהים ביחס לטיפולי שיניים אחרים אך חשוב לעקוב אחר השתלים על מנת לוודא את קליטתם בחניכיים
קרא עוד
____________________
איך מתבצע טיפול עקירה כירורגית?
צמד המילים "עקירה" ו"כירורגית" עלול לגרום ללא מעט אנשים לצמרמורת קלה, או קשה, תלוי עד כמה הם מפחדים מביקור אצל רופא השיניים. רובנו נתקלנו פעם או יותר בחיים בעקירה רגילה, אז רופא השיניים מרדים את חלל הפה ועוקר את השן הסוררת באמצעות צבת מיוחדת, מטפל בשורשי השן ובחניכיים החשופות ומכין את המקום להשתלה של שן חדשה בהמשך הטיפול.
קרא עוד
____________________
שתלים ושיקום הפה
שתלים אינם תחליף לשיניים בלתי מטופלות. שן מטופלת עדיפה במקרים רבים על שתל ועליו כתר. במקרים של חוסר שן או שיניים שתל הוא פתרון אידאלי, שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן עליו מורכב כתר, שתלים יכולים להחליף שן בודדת, מספר שיניים או להוות תמיכה לתותבת נשלפת.
קרא עוד
____________________
שתלים בסיכון מופחת
תכנון השתל בטכנולוגית תלת מימד היינה חיונית כדי להבטיח השתלת שיניים בטוחה ומוצלחת
קרא עוד
____________________
השתלת עצם והרמת סינוס
הרמת סינוס היא פרוצדורה כירורגית, השתלים היוו פריצת דרך טיפולית ששינתה את פני עולם רפואת השיניים. ההצלחה הגבוהה של ניתוחי השתלת שיניים איננה עוד מוטלת בספק, זאת כמובן כאשר הטיפול מבוצע ע"י רופאים בעלי ניסיון רב בתחום. שתלים עושים פעם בחיים לכן ישנה חשיבות גדולה לחוות דעת מקצועית.
קרא עוד
כל הזכויות שמורות לדר' אקרמן